Domowe sposoby na komary

Komary to prawdziwa zmora i utrapienie, które nie daje w nocy spać i uprzykrza letnie wieczory w gronie znajomych. Na dodatek te małe stworzenie są nosicielami różnych chorób i zostawiają na ciele swędzące i brzydkie bąble. Montowanie w oknach moskitier oraz odkomarzanie to skuteczne sposoby na pozbycie się komarów, ale niektórzy preferują wypróbowanie paru domowych form walki z tymi owadami.

Co je przyciąga?

Potocznie mówi się, że komary lubią tzw. “słodką krew” i to je przyciąga. Oczywiście nie jest to prawda, a insekty wabi nasz zapach. Każdy wytwarza swój własny, niepowtarzalny zapach i to właśnie od niego zależy, czy komar będzie chciał nas ugryźć. Te latające owady kusi także pot, niektóre kosmetyki oraz nadmierne ciepło naszego ciała. Możemy pokusić się o próby odstraszania komarów za pomocą ogólnodostępnych maści, sprayów i żeli, ale czasem wolimy bardziej naturalne i proste sposoby na pozbycie się tych owadów.

Domowe sposoby – czy są skuteczne?

Wielbiciele natury i prostoty podejmują próby domowych trików na odstraszenie komarów. Pierwszym sposobem są olejki eteryczne, które pięknie pachną, ale tylko dla nas. Natomiast komary bardzo nie lubią olejków, ale musimy zadbać o konkretny ich rodzaj, np. sosnowy. goździkowy, lawendowy, czy eukaliptusowy. Drugim naturalnym sposobem jest pozostawienie pokrojonej, świeżej cebuli – jej woń odstraszy owady. Możemy również wlać ocet do szklanki i pozostawić ją na oknie. Jego silny zapach działa drażniąco i odstraszająco na komary. Przy wszystkich tych sposobach musimy pamiętać, że mają one działanie tylko doraźne i nie zawsze okazują się wystarczająco skuteczne.

Profesjonalna pomoc

Najlepszą i skuteczną pomocą w pozbyciu się latających insektów będzie odkomarzanie. Warto skorzystać z tej profesjonalnej usługi jeśli posiadamy przydomowy ogród, działkę, a także w przypadku kiedy organizujemy imprezę plenerową lub jesteśmy właścicielami np. hoteli i pensjonatów. Odkomarzanie nie tylko skutecznie uśmierci komary, ale będzie je odstraszać nawet przez parę tygodni.

 

Zapraszamy do zakładki Kontakt