Zwalczanie komarów

Terminy używane w branży DDD, oznaczające zwalczanie komarów i kleszczy na określonym terenie. Zwalczanie komarów to oprysk terenowy, mający na celu likwidację populacji komarów, kleszczy, meszek. Do zwalczania komarów i kleszczy stosujemy metody oprysku i zamgławiania (ciepła/zimna mgła). Zabieg odkomarzania i odkleszczania jest bezpieczny dla roślinności i środowiska.

 

Dezynfekcja 2

Tel. +48 512 123 990                            Email: biuro@ddd-kikulski.com

zwalczanie komarów

Skuteczne sposoby odkomarzania ogrodu i posesji

Letnie dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, jednak obecność komarów potrafi skutecznie zepsuć nawet najmilszy wieczór. Coraz popularniejszym sposobem na walkę z nimi jest odkomarzanie, które polega na zmniejszeniu ilości występowania tych owadów na określonym obszarze. Środki, jakie są zastosowane, powodują: śmierć dorosłych owadów, niezdolność do rozmnażania lub upośledzają ich funkcje życiowe.

Rodzaje odkomarzania

Istnieją dwa skuteczne sposoby na komary. Pierwszy z nich, to metoda naziemna, polegając na opryskaniu powierzchni mgłą zimnokropelkową. Sposób ten jest najbardziej podstawowy i skuteczny.

Metoda druga, to metoda zamgławiania. Odkomarzanie polega na stworzeniu ze środka chemicznego drobnej mgły, która rozpylona, dostaje się do każdego zakamarku, zabijając dorosłe owady. Dodaje się do niej specjalny środek, tzn. nośnik olejowy, który sprawia, że mgła staje się bardziej kleista, lepiej przylega do roślin.

Oba sposoby wystarczają na dość długi czas, jednak, jeżeli trafimy na deszczowe lato, musimy wziąć pod uwagę to, że deszcz wypłukuje środek odkomarzający, co zmniejsza jego skuteczność i trwałość.

Jak pozbyć się komarów z oczka wodnego?

Opryskanie oczka wodnego nie przyniesie żadnego rezultatu w walce z komarami. Skutecznym sposobem ma komary w przydomowym stawie jest wykorzystanie odpowiedniego, ekologicznego środka. Tworzy on na powierzchni wody cienką warstwę, która przerywa cykl życia tych owadów. Równocześnie, jest to środek 100 % ekologiczny, nie wpływający negatywnie na środowisko naturalne i łatwo ulegający rozłożeniu. Nie zbiera się również przy brzegu.

Jak przygotować ogród na odkomarzanie?

Przed samym spryskaniem ogrodu środkiem na komary, należy dokładnie go uprzątnąć. Pochować zabawki dzieci, szczelnie przykryć lub schować ogrodowe meble, zakryć zarybione oczka wodne. Dopiero tak przygotowany ogród można poddać zabiegowi odkomarzania.