Jak wygląda dezynsekcja mieszkania?

Wbrew pozorom, owady takie jak pluskwy, wcale nie atakują mieszkań ze względu na brud i zaniedbanie. Wystarczy, że wrócimy z wakacji, a razem z nami wrócą niechciani pasażerowie. Dlatego nie powinniśmy się ani bać, ani wstydzić dezynsekcji mieszkania.

Ze względu na niebezpieczne środki chemiczne, jakie używa się przy zwalczaniu owadów, domownicy nie powinni w ogóle przebywać w domu w trakcie trwania dezynsekcji.

Jak przygotować mieszkanie?

Im lepiej przygotowane mieszkanie do zabiegu dezynsekcji, tym lepiej, łatwiej i skuteczniej jest je oczyścić z niechcianych lokatorów. W pierwszej kolejności, powinniśmy sprawdzić, gdzie znajdują się największe skupiska owadów, bo to prawdopodobnie w tych miejscach dochodzi do rozmnażania się. O każdym z miejsc należny poinformować pracowników firmy – sami oczywiście obejrzą całe mieszkanie, ale dużym ułatwieniem będzie dla nich wiedza, gdzie powinni zacząć. Gdy już się dowiemy, gdzie mieszkanie jest najbardziej zaatakowane, powinniśmy usunąć wszystkie jadalne rzeczy (zarówno ludzi jak i zwierząt), wszelkiego rodzaju środki do higieny (typu szczoteczki o zębów, czy ręczniki). Pozostałe rzeczy, powinny być schowane w szafkach.

Gdy posprzątamy mieszkanie z rzeczy, które nie mogą być wystawione na działanie środków chemicznych, dobrze jest odsunąć wszystkie meble od ścian. Ułatwiamy dzięki temu dostęp pracownikom firmy, przez co dezynsekcja będzie skuteczniejsza. I na końcu, odłączamy wszelki sprzęt elektroniczny z prądu – środki chemiczne, często rozcieńczane są wodą, przez co ich zetknięcie się z okablowaniem może prowadzić do niebezpiecznych zwarć.

Co po dezynsekcji?

Po opuszczeniu mieszkania przez specjalistów, należy nie wracać do niego przez kilka godzin, aby środki chemiczne mogły dokładnie się po nim roznieść i wyschnąć. Po powrocie, pierwszą rzecz jaką należy uczynić, to dokładne wywietrzenie wszystkich pomieszczeń – czynność ta pomoże pozbyć się pozostałości środków chemicznych, jakie mogłyby jeszcze unosić się w powietrzu. Po dezynsekcji umyć należy tylko te powierzchnie, które będą miały kontakt z żywnością. Pozostałe miejsca, które tego kontaktu mieć nie będą, należy zostawić i bez czyszczenia, aby środki mogły działać i chronić nas przed owadami.

 

Zapraszamy do zakładki Kontakt