Usuwanie i Likwidacja szerszeni i os

Profesjonalnie likwidujemy gniazda os i szerszeni, bez potrzeby rozbiórki poszczególnych elementów budynku. Posiadamy odpowiednie doświadczenie i umiejętności niezbędne do usunięcia każdego rodzaju gniazda. Na wykonany zabieg udzielamy gwarancji!

Dezynfekcja 2

Tel. +48 512 123 990                            Email: biuro@ddd-kikulski.com

zwalczanie szerszeni

Skuteczna likwidacja gniazd os i szerszeni

Usuwanie os Gdańsk

Usługi z zakresu usuwania os świadczone są zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. Bez względu na wielkość gniazda są wykonywane z taką samą starannością i zaangażowaniem. Stosowane przez nas metody są bezwzględne dla owadów, nie stanowią jednak zagrożenia dla ludzi. Świadomi tego, z jak dużym zagrożeniem mamy do czynienia, dążymy do błyskawicznego rozwiązania problemów zgłaszanych przez naszych klientów. Działamy profesjonalnie, zawsze tak samo zaangażowani w to, aby byli oni zadowoleni z efektu końcowego.

Usuwanie gniazd os Rzeszów

Gniazda os mogą stanowić poważne zagrożenie zarówno dla ludzkiego zdrowia i życia, a próby ich samodzielnego usuwania często wiążą się z dużym ryzykiem. Nie warto ich podejmować, zwłaszcza że pomoc oferowana przez naszych specjalistów jest nie tylko skuteczniejsza, ale i wiąże się z bez porównania większą troską o bezpieczeństwo osób znajdujących się w pobliżu zagrożenia. Przy usuwaniu gniazd os nie pozwalamy sobie na eksperymenty. Sięgamy jedynie po sprawdzone metody i zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować powodzenie zabiegu.

Likwidacja szerszeni Kraków

Szerszenie to duże, stosunkowo łatwe do rozpoznania owady z czarnym tułowiem pokrytym brunatnymi lub rudymi plamami. Ich gniazda przeważnie znajdują się wyżej niż gniazda os, a same szerszenie można dość łatwo sprowokować do ataku. ich użądlenie wywołuje silną reakcję alergiczną i w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do utraty życia. Nie warto więc podejmować niepotrzebnego ryzyka. Zamiast tego należy korzystać z profesjonalnego wsparcia, aby pozbywać się ich szybko, w sposób bezpieczny i z gwarancją tego, że na miejscu starego, nie pojawi się niebawem nowe gniazdo. Jesteśmy w stanie wzorowo wywiązać się z tego zadania.
Osy i szerszenie mogą sprawić wiele kłopotów nie tylko lokatorom domów na wsi, ale także mieszkańcom miast, jeśli ci mają pecha i te żądlące owady zdecydują się zbudować gniazdo os na twoim oknie czy balkonie.

Szerszenie to owady, które z wyglądu są bardzo podobne do os, ale mają większy rozmiar ciała oraz brązowy brzuch. W przyrodzie są pożytecznymi drapieżnikami, a najczęściej żywią się wszelkimi szkodnikami ogrodowymi oraz larwami. Chętnie spożywają też słodki nektar i miód. Na świecie istnieje ponad 20 gatunków szerszeni. Jednak osiedlenie się szerszeni czy też os w pobliżu naszego domu może nam sprawić wiele problemów ze względu na ich agresywne próby ochrony gniazda, co może powodować liczne pogryzienia. W takim przypadku konieczna będzie likwidacja gniazd szerszeni.

Dlaczego szerszenie są groźne?

Przede wszystkim szerszenie podobnie jak osy, broniąc swojego domu, mogą atakować człowieka i zadawać mu liczne ukąszenia. W trakcie ukąszenia szerszenie są w stanie wyjąć żądło i kilka razy z rzędu użądlić obiekt ataku. Może to doprowadzić do pojawienia się ciężkiej reakcji alergicznej. Ponadto szerszenie szkodzą pszczołom, atakując je i zabijając, a także niszcząc ich ule. Dla dzieci, kobiet w ciąży i alergików liczne użądlenia szerszeni stanowią duże zagrożenie, ponieważ mogą wywołać obrzęk Quinckego, wstrząs anafilaktyczny i w efekcie spowodować śmierć.

Jak znaleźć gniazdo?

Szerszenie wykorzystują młodą korę drzewa do budowy gniazda. Przeżuwają go, zwilżając śliną, dzięki czemu staje się miękki i lepki. Następnie budują gniazdo w formie kuli, kokonu lub stożka koloru brązowego, lub szarego, którego wymiary mogą sięgać nawet 70 cm. Trudno obliczyć, ile szerszeni znajduje się w gnieździe w określonym czasie, ponieważ liczba mieszkańców w kolonii zależy od warunków i odżywiania. W ulu może mieszkać średnio 300-400 mieszkańców.

Gniazdo jest najczęściej zlokalizowane w takich miejscach jak:
• Pomieszczenia gospodarcze lub domowe.
• Zaciszne miejsce na balkonie lub loggii.
• W pęknięciach okładziny budynku.
• W gałęziach krzewu lub drzewa.
• Wewnątrz pnia lub dziupli drzewa

Likwidacja gniazda szerszeni i os
Podobnie jak szerszenie osy rozmnażają się bardzo szybko, a ich instynkt społeczny skłania je do budowania i powiększania kolonii w szaleńczym tempie – budowa gniazd odbywa się również nocą. W miarę jak gniazdo os rośnie, brzęczenie będzie stawało się coraz głośniejsze. Im dłużej nie podejmujesz działań w celu zwalczania os, tym większe ryzyko ugryzienia lub ukąszenia przez te owady.

W żadnym wypadku nie zalecamy samodzielnego niszczenia dużego gniazda os czy szerszeni w domu lub na balkonie bez specjalnego sprzętu ochronnego – jest to bardzo niebezpieczne. Usuwanie gniazd os Gdańsk czy usuwanie szerszeni Kraków powinno zostać przeprowadzone przez osobę przeszkoloną lub profesjonalną firmę, dysponującą odpowiednim sprzętem.

Likwidacja os prowadzona jest za pomocą profesjonalnego sprzętu, który pozwala na wytępienie wszystkich os nawet tych, które ukryły się w niedostępnych miejscach. Często likwidacja odbywa się za pomocą generatora zimnej mgły.