Skuteczna Dezynsekcja

Zwalczanie szkodliwych owadów, szkodników zbożowych, stwarzających zagrożenie w przemyśle spożywczym oraz gospodarstwie domowym. Przeprowadzana metodą chemiczną, fizyczną lub biologiczną. Zwalczamy: karaluchy, prusaki, pchły, pluskwy, mole spożywcze, muchy, mrówki, komary, mkliki, rozkruszki, trojszyki itp.


Zapraszamy do zakładki Kontakt

skuteczna dezynsekcja

Likwidacja owadów

Na co dzień z reguły nie przywiązujemy dużej wagi do owadów, jednak, jeżeli zalęgną się w naszym domu, potrzebna jest natychmiastowa reakcja. Zabieg, który wykonuje się w takim przypadku nazywamy dezynsekcją.

Czym jest Dezynsekcja?

Dezynsekcja to innymi słowy, likwidowanie owadów. Do stawonogów, które najczęściej uprzykrzają życie, należą: muchy, pluskwy, pchły, komary, karaluchy, meszki, osy, prusaki, mrówki. Skuteczną dezynsekcję przeprowadza się także na owadach atakujących: drewno (jak korniki), magazyny (np. mole spożywcze), atakujące wyroby tekstylne (np. mole).

Sposoby dezynsekcji

Likwidację owadów możemy podzielić na dwie podstawowe kategorie: profilaktyczną, która polega na zadbaniu, by owady nie miały dobrych warunków do życia oraz wytępiającą, która stosowana jest już po zaatakowaniu mieszkania przez owady. Ma ona na celu nie tylko uśmiercenie dorosłych osobników, ale także zniszczenie ich gniazd, zlikwidowanie larw itd.

Metody dezynsekcji dzielimy na:

  • mechaniczną – jak pułapki np. lepy na muchy
  • chemiczną – jak środki owadobójcze
  • fizyczne – jak ogień, czy woda
  • biologiczne – jak wykorzystanie innych insektów

To, który ze sposobów zostanie użyty zależy od ilości zaatakowanych miejsc (dużego lub małego rozprzestrzenienia się) oraz rodzaju owadów.

Chemiczne metody dezynsekcji

Jednymi z najbardziej skutecznych dezynsekcji, są metody chemiczne. Aby wytępić owady tą metodą, stosuje się różne rodzaje: opryskiwania, opylania, żelowania, gazowania oraz zamgławiania. Przy metodach chemicznych, należy pamiętać o dokładnym wywietrzeniu mieszkania, aby nie wdychać chemicznych oparów.

Kiedy należy rozpocząć dezynsekcję?

Skuteczna dezynsekcja to dezynsekcja jak najszybsza. Nie należy czekać, aż owady zaczną być prawdziwie dużym problemem, czy mieć nadzieję, że się gdzieś przeniosą. Im bardziej mieszkanie i meble zostaną zaatakowane, tym trudniej pozbyć się problemu. Dlatego powinno się reagować od razu, jak tylko zobaczymy pierwszych niechcianych lokatorów.