Najlepsze metody usuwania szerszeni w Krakowie

Szerszenie to owady z rodziny osowatych, są one znacznie większe od os i mają czerwonobrązowe lub żółte paski. Ukąszenia szerszenia są bardziej bolesne od ukąszenia osy, ponieważ mają większe żądła. Osoby uczulone na jad szerszenia mogą wpaść we wstrząs anafilaktyczny, który może zakończyć się śmiercią. Niebezpieczne jest przebywanie w pobliżu gniazda szerszeni. Dlatego jest wskazane likwidowanie gniazd szerszeni w pobliżu domostwa.

Gniazda szerszeni — gdzie szerszenie budują swoje gniazda?

Wyjątkową cechą tych owadów jest ich zdolność do budowania gniazd. Na początku maja młoda królowa budzi się z hibernacji. Następnie wyrusza w poszukiwanie odpowiednich miejsc do budowy gniazd dla swojego potomstwa. Do zakładania gniazda wybiera: spróchniałe drzewa, budki dla ptaków, opuszczone domy, a także strychy, szopki na opał. Wielkość kolonii sięga kilkuset szerszeni. Mogą one przenosić się, jeżeli gniazdo jest zatłoczone. W lipcu i sierpniu kolonie można spotkać szerszenie w domkach ogrodowych, składzikach na drewno i wszelkie inne miejsca, które nadają się do założenia nowego gniazda.

 

Szerszenie pozostają aktywne do połowy października. Same w sobie są niegroźne, jeśli mieszkają w zacisznym lesie z dala od człowieka. Sprawa komplikuje się, gdy zakładają gniazda w pobliżu ludzi. Często jest potrzebne usuwanie gniazd szerszeni Kraków czy w innych pobliskich miastach.

W jaki skuteczny sposób pozbyć się szerszeni w Krakowie?

Istnieją różne metody radzenia sobie z szerszeniami. Jedne metody są bardziej, inne zaś mnie skuteczne. Likwidacja szerszeni Kraków nie należy do prostych czynności. Ich gniazda są trudne do zlikwidowania ze względu na ich umiejscowienie i objętość. Znajdują się w miejscach odosobnionych, niedostępnych i niekiedy wymagają sporej pomysłowości w likwidacji. Najskuteczniejsze zabiegi zwalczania szerszeni przeprowadza się w miesiącach wiosennych.

Do powszechnie stosowanych metod walki z tymi owadami można zaliczyć:

Pułapki – wabią one szerszenie do specjalnych pojemników, gdzie są wyłapywane i zabijane.

Naturalne — przykładowo rozpylanie mydła i wody w celu ich zabicia.

Zamykanie okien i drzwi — uniemożliwia im to wejście do domu. Dobry sposób, aby nie wleciały do mieszkań

Woda i cukier — prosty przepis to: włóż cukier do miski z wodą i zostaw w mało uczęszczanym kącie ogrodu. Szerszenie zwabione cukrem wskoczą do wody i ostatecznie utoną.

Artykuły gospodarstwa domowego — zmielona kawa, mieszanka cytryny i octu, mieszanka oliwy z oliwek i sody oczyszczonej, kapusta, goździki, a nawet tymianek.

Zabijanie gniazd — w przypadku znalezienia gniazda koloni szerszeni można je zniszczyć za pomocą specjalnej pianki lub proszku owadobójczego. Gniazdo powinno zostać spalone.

Profesjonalne zwalczanie szkodników — często stosowanym sposobem na zwalczanie szerszeni jest skontaktowanie się z profesjonalną firmą od likwidacji uciążliwych owadów. Wykonują oni usuwanie szerszeni Kraków województwo małopolskie.

Samemu usunąć szerszenie czy lepiej zlecić firmie z Krakowa?

Sama likwidacja szerszeni Kraków jest niebezpieczna i wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Jeśli nie posiadasz odpowiedniego sprzętu lub doświadczenia, aby wytępić szerszenie, najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się z firmą, która specjalizuje się likwidacją szerszeni w Krakowie. Specjaliści z firmy z usług Dezynfekcja Deratyzacja Dezynsekcja (D. D. D.) posiadają nie tylko odpowiednie narzędzia, ale także bogate doświadczenie potrzebne do skutecznego pozbycia się tych owadów. Jeśli jednak chcesz sam je wytępić, musisz mieć odpowiednią odzież ochronną, specjalne spraye i inny sprzęt, aby skutecznie wytępić szerszenie.

Dlaczego należy pozbyć się szerszeni w mieście Kraków?

Owady z rodziny osowatych, jakim są szerszenie, stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia ludzi, szczególnie dla osób z alergią. Użądlenia szerszeni mogą mieć dużo większe skutki od zwykłego obrzęku. Alergicy zawsze powinni mieć przy sobie adrenalinę. Zaraz po ukończeniu przez szerszenia działania muszą być podjęte bardzo szybko. Jeśli zostaniemy użądleni w gardło lub usta, nie należy czekać, lecz niezwłocznie należy, zadzwoń na pogotowie. Obrzęk może spowodować uduszenie. Gdy zostaniemy zaatakowani przez szerszenia w pobliżu gniazda, powinieneś się oddalić, mogą on używać feromonów do wysyłania sygnałów ostrzegawczych do swojego gniazda, gdzie znajduje się kolonia. Szerszenie są owadami drapieżnymi, stanowią także bardzo duże zagrożenie dla innych owadów, zwierząt, niszczą pszczoły miodne. Gdy populacja szerszeni jest zbyt duża lub kiedy są agresywne. Mogą skubać lub niszczyć zaatakowane przez siebie pożywienie swoimi odchodami.

Należy pamiętać, że szerszenie to niebezpieczne owady, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa. Jeśli konieczne jest likwidacja gniazd szerszeni Kraków i okolice lub zniszczenie koloni owadów, należy skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się zwalczaniem tych szkodników. Mamy wówczas pewność, że pozbędziemy się tych szkodników.

Zwalczanie szkodników KrakówZwalczanie szkodników Kielce – Zwalczanie szkodników Rzeszów

 

Dezynfekcja 2

Tel. +48 512 123 990                            Email: biuro@ddd-kikulski.com