Dezynsekcja – samemu czy z firmą DDD?

Karaluchy, prusaki, pchły, mole spożywcze, mrówki czy rozkruszki – to tylko niektóre rodzaje kłopotliwych owadów, które bytują w pobliżu człowieka i mogą powodować spore zagrożenie dla niego i jego mienia. Aby się ich pozbyć, prowadzi się dezynsekcję. Czy lepiej przeprowadzić ją samodzielnie, a może wynająć do tego celu firmę DDD?

Na czym polega dezynsekcja?

Dezynsekcja jest rodzajem procesu mającego na celu likwidację szkodliwych owadów. Dotyczy ona zarówno owadów biegających, jak i owadów latających.

Za pomocą dezynsekcji można skutecznie pozbyć się owadów, które mogą nie tylko powodować szkody, na przykład zanieczyszczać produkty spożywcze, ale również mogą przenosić niebezpieczne choroby, powodować bolesne pokąsania.

Samodzielna dezynsekcja – na czym polega?

W sprzedaży można znaleźć obecnie szeroką gamę produktów przeznaczonych do prowadzenia samodzielnej dezynsekcji.

Wśród dostępnych produktów znajdują się między innymi:

  • spraye
  • proszki
  • żele
  • płytki feromonowe z lepami

Samodzielna dezynsekcja jest niedroga, ponieważ przeznaczone do jej prowadzenia produkty można kupić w cenach od kilku do kilkudziesięciu złotych. Warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze będzie ona w pełni efektywna.

Niska skuteczność samodzielnej dezynsekcji wynika przede wszystkim z tego, że działa ona jedynie częściowo na kłopotliwe owady. Zdarza się, że eliminuje tylko część z dorosłych osobników, natomiast nie niszczy larw czy jaj, a także gniazda, w którym bytują szkodniki. Wobec tego problem może zaniknąć czasowo, natomiast po jakimś czasie owady znów zaczną się pojawiać.

Również warto pamiętać o tym, że samodzielna dezynfekcja może być niebezpieczna. Wiele środków ma specjalne środki ostrożności, dlatego nie należy korzystać z nich w miejscach, gdzie przechowuje się żywność, w domach z dziećmi i zwierzętami. W efekcie mogą być one bardzo szkodliwe.

Kiedy warto skorzystać z profesjonalnej dezynsekcji?

Profesjonalna dezynsekcja prowadzona przez firmy DDD jest znacznie bardziej efektywna od domowej, a także jest od niej bezpieczniejsza.

Firmy zajmujące się fachową dezynsekcją posiadają duże doświadczenie w zwalczeniu wielu gatunków owadów w domach, mieszkaniach, a także w innych obiektach, także tak dużych jak magazyny. Mogą one zatem dobrać taką technikę, która będzie zapewniała najwyższą skuteczność.

Stosowane przez firmy DDD techniki są również w stanie dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, na przykład do szczelin, za meble, gdzie często skrywają się owady. Stosowane są wtedy techniki jak zamgławianie, które może odbywać się na zimno albo na gorąco.

Firmy DDD mogą również zadbać o to, aby proces dezynsekcji był całkowicie bezpieczny, czyli odbywał się bez ryzyka dla domowników. Dobierane są wtedy odpowiednie metody, a pracownicy firmy dbają o to, aby prace odbywały się bez szkód dla mienia klienta.

Gdy zatem zauważamy ślady bytności owadów, które są szkodliwe, warto pomyśleć o skorzystaniu z fachowej obsługi w firmie DDD. Dzięki niej będzie można bardzo łatwo i szybko pozbyć się szkodników!

Dezynsekcja Kielce – Dezynsekcja Rzeszów – Dezynsekcja Kraków

 

Dezynfekcja 2

Tel. +48 512 123 990                            Email: biuro@ddd-kikulski.com